Sport

2. HNL: Rudeš se odvojio na vrhu, Zagreb pao na dno, treći uzastopni poraz Sesveta

Odigrano je pet susreta 28. kola Druge HNL nakon kojih je na vrhu ljestvice Rudeš stekao prednost od četiri boda. Po prvi put ove sezone Zagreb je pao na zadnje mjesto, piše sportnet.hr.

Lučko je pobjeglo sa zadnje pozicije na ljestvici pobjedom protiv Gorice 3:2. Goričani su se vratili iz zaostatka 2:0 i uspjeli doći do poravnanja, ali domaćin je stigao do sva tri boda zahvaljujući golu Nikole Raka u 90. minuti susreta.

Počelo je odlično za domaćina koji je već u šestoj minuti preko Tomislava Baltića poveo s 1:0 da bi na početku drugog dijela Kristijan Jurić povisio prednost. Gosti su se probudili nakon primljenog drugog gola i preko Benjamina Tatara i Marina Pejića poravnali su na 2:2, ali Rak je ipak osigurao Lučkom pobjedu i prekid lošeg niza.

Druga momčad Dinama, ovaj put bez reprezentativaca, samo s mladim igračima, svladala je s glatkih 3:0 Solin. Solinjani su u Maksimir doputovali u dobroj formi i dobrom raspoloženju, ali nisu uspjeli slaviti.

Već u 15. minuti Borna Miklić zabio je za vodstvo domaćina da bi na 2:0 autogolom povisio Marko Farić. Točku na i stavio je Mario Ćuže u 74. minuti.

Nakon lošeg ulaska u nastavak sezone, Rudeš je podignuo formu i igra sve bolje. Novu pobjedu upisao je u Sesvetama gdje je slavio s 3:1 i odvojio se na vrhu ljestvice.

Za manje od pola sata Rudeš je stigao do prednosti 2:0 golovima Antonija Boršića i Karla Kamenara da bi netom prije odlaska na odmor Tomislav Štrkalj smanjio na 2:1. U drugom poluvremenu priču je zaključio Matko Babić pogotkom za 3:1.

Remi je viđen u preostala dva susreta igrana u utorak. Imotski i Šibenik odigrali su 1:1, a oba pogotka postignuta su u prvih 20 minuta. Poveli su gosti preko Slavice u šestoj minuti da bi Serdarušić poravnao u 19.

U Kranjčevićevoj nastavljena je očajna serija Zagreba bez pobjede, odigrao je 0:0 s Hrvatskim dragovoljcem i pao na posljednju poziciju. Pjesnici ne znaju za pobjedu od listopada prošle godine.

Tablica:

Prvak 2. HNL postaje prvoligaš, a drugoplasirani ima priliku postati prvoligaš u doigravanju sa 9. plasiranim klubom iz 1. HNL.