Hajduk Sport

Hajduk pobjedom proslavio 105. rođendan

Ilustracija, Zvonimir Barišin / CROPIX/DalmacijaNews

Hajduk je pobjedom proslavio svoj 105. rođendan na radost svih svojih navijača/članova Hajduka. Prvo poluvrijeme proteklo je u lošoj igri, ali na kraju poluvremena uslijedio je sjajan potez Tina Svena Sušića koji je pogotkom u 45. minuti čestitao sebi 24. rođendan i Hajduku 105. rođendan!

U drugom poluvremenu pobjeda Hajduka je potvrđena golom stopera Nižića nakon asistencije Veleza u 75. minuti utakmice.

Hajduk – Slaven Belupo 2:0 (1:0)
Split. Gradski stadion u Poljudu.
Gledatelja 15.855.
Sudac Fran Jović (Zagreb) – 6.
Žuti karton: Bilji i Roguljić (Hajduk), te Križman (Slaven Belupo).
Strijelac: 1:0 Sušić (45), 2:0 Nižić (75)

Najbolji igrač: Tino Sušić (Hajduk)

Hajduk (4 – 2 – 3 – 1): Kalinić (-) – Juranović (6,5), Nižić (7), Bilji (6), Milić (6) – Jefferson (6,5), Bencun (6,5) – Maloku (6) (od 71. Roguljić -), Sušić (7,5) (od 87. Mastelić -), Tudor (7) – Velez (6,5) (od 85. Arteaga -).

Slaven Belupo (4 – 3 – 3): Rozman (5,5) – Barić (5), Međimorec (5), Musa (5,5), Štiglec (5) – Arap (5) (od 73. Marciuš -), Jambor (5,5), Brlek (5,5) (od 54. Edson 5,5) – Ozobić (5,5) (od 61. Savić -), Križman (5), Delić (5).

Na klupi Hajduka su ostali: Grbić (vratar) Šimić, Pejić (braniči) i Prskalo (napadač).

Nisu bili u konkurenciji za ovaj susret: Stipica, Letica (vratari), Velazquez, Bosančić, Franić, Imamović (braniči), Vlašić, T.Bašić, J.Bašić, Kalik,  Simonović, Vojković, Boakai (vezni igrači), Radčenko, Ohandza, Mujan (napadači).

Ove zime Hajduk su napustili: Goran Milović za 1.000.000 eura (branič), Mijo Caktaš za 1.000.000 eura, Andrija Balić 2.700.000 eura + eventualni bonus od 900.000 eura (vezni igrači) i Anton Maglica bez odštete (napadač).