Sport

Hrvatska razbila Španjolsku

U dvoboju zadnjeg, 3. kola D skupine EURA u Bordeauxu, sinoć su igrali nogometaši Hrvatske i Španjolske. Pred 40 tisuća gledatelja na stadionu Matmut Atlantic sudio je Bjorn Kuipers.

Hrvatska je šansu imala već u prvim minutama dvoboja kada je Badelj dodao Srni koji je bio u punom trku ali lopta mu je prošla preko noge kod udarca.

U osmoj minuti lopta je zatresla hrvatsku mrežu. 1:0 za Španjolsku! Akciju je započeo Busquetes i u nekoliko pasova Hrvatska je nadigrana golom Morata.

Hrvatska je svoju šansu imala u 12.minuti kada je lopta Lobomu poletjela prema gredi, Kalinić se izborio da loptu namjesti Rakitiću pred šesnaestercem Furije.

Poluvrijeme

Strijelci: 0-1 Morata (7), 1-1 Kalinić (45)

Šansu je Hrvatska imala u 56. minuti kada su Jedvajev udaac blokirali Španjolci, a potom je Pjaca pucao škaricama ali je lopta otišla preko gola.

Bjorn Kuipers svirao je penal za Španjolsku u 69. minuti. Vrsaljko je srušio SilvuDanijel Subašić skinuo je penal Ramosa. Španjolski kapetan pucao je po sredini, ali Subašić je to sjajno prozreo i fantastično obranio jednaesterac.

Ivan Perišić probio je DeGeu fantastičnim udarcem i lopta je po drugi puta zatresla španjolsku mrežu. 2:1 za Hrvatsku u 87. minuti!

U posljednje tri minute utakmice u hrvatskoj reprezentaciji napravljene su dvije zamjene, umjesto Pjace ušao je Čop dok je umjesto fantastičnog Perišića ušao Kramarić.

HRVATSKA – ŠPANJOLSKA 2-1

HRVATSKA: Subašić – Srna, Ćorluka, Jedvaj, Vrsaljko – Rog (82. Kovačić), Badelj – Pjaca (92. Čop), Rakitić, Perišić (94. Kramarić) – N. Kalinić.

ŠPANJOLSKA: De Gea – Juanfran, Pique, Ramos, Alba – Fabregas (84. Thiago), Busquets, Iniesta – Silva, Morata (67. Aduriz), Nolito (60. Soriano).

STRIJELCI: 0-1 Morata (7), 1-1 Nikola Kalinić (45), 2-1 Perišić (87).

Hrvatska je ovom utakmicom po treći puta u povijesti ušla u osminu finala ali i zasjela na tron skupine D bez izgubljene utakmice.

– Mislim da smo zaslužili ovakvu utakmicu. Borili smo se do kraja. Vidi se kako diše ova momčad. Imali smo nekoliko prilika, ono moje je da gađam još 500 puta ne bi tako pogodio. Borili smo se i zaslužili ovu – kazao je Rakitić po završetku utakmice.