Hajduk Sport

Torcida pjesmom pozdravila pionire, kadete i juniore Hajduka!

Glasnim aplauzom i pjesmom Torcida je pozdravila pionire, kadete i juniore Hajduka koji su jučer u Ludbregu u finalima kupova za mlađe uzraste osvojili dva prva i jedno drugo mjesto.

Najvjerniji navijači Hajduka otpjevali su zajedno s mladim nogometašima pjesmu ‘Zbog jedne ljubavi’, a ne sumnjamo da će nas ovi mladi momci i u budućnosti uveseljavati.

Uz ovakvu mladost Hajdukova je budućnost svjetla! Bravo, dico!

slobodnadalmacija.hr

Juniori:  HAJDUK – DINAMO 6:4 (2:2)
Finale Hrvatskog nogometnog kupa
Ludbreg, Igralište NK Podravina
Gledatelja: 650
Sudac: Mario Zebec, (Varaždin)
Strijelci: 0:1 Ćuže (4 ), 1:1 Hudeček (17 ag.), 2:1 Delić (81), 2:2 Đurasek (83. 11 m)
Izvođenje jedanaesteraca: Pranjić – Matijaš brani, 3:2 Simonović, 3:3 Stanić, 4:3 Skorup, Špikić – Matijaš brani, 5:3 Krajina, 5:4 Ćuže, 6:4 Delić
HAJDUK: Matijaš, Budalić (od 46. Delić), Čančar, Barišić, Batarelo, Nejašmić (od 71. Simonović), Pasariček (od 86. Kovačević), Ćurić (od 88. Vujčić), Skorup, Teklić (od 67. Krajina), Rakić.

Juniori Hajduka osvojili su Hrvatski nogometni kup. Bijeli su u Ludbregu pobijedili Dinamo nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Dinamo je poveo pogotkom Marija Ćužea u 4. minuti, a Hajduk preokrenuo rezultat najprije autogolom Mateja Hudećeka te pogotkom Ivana Delića u 81. minuti. Bijeli ipak nisu uspjeli zadržati prednost u preostalih devet minuta, sudac Zebec pokazao je na bijelu točku nakon što je lopta pogodila Dina Skorupa u ruku. Siguran izvođač bio je Neven Đurasek. Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa su o pobjedniku Kupa odlučili udarci s bijele točke.

Junak je postao vratar Hajduka Davor Matijaš koji je obranio jedanaesterce  Ivana Pranjića i Daria Špikića. S bijele točke sigurni su za Bijele bili Zdravko Simonović, Dino Skorup, Ivan Krajina i Ivan Delić, nakon čijeg pogotka je počelo veliko slavlje. Bravo za Bijele, iz Ludbrega se vraćaju u Split s dva pehara pobjednika Kupa.