Sport

Nakon novog poraza Dinama, Rijeka je 2:0 pobjedom protiv Osijeka pobjegla na ogromnih osam bodova i stavila je jednu ruku na trofej prvaka Hrvatske. Apsolutno zaslužena pobjeda Riječana koji su mogli slaviti i puno uvjerljivije, a pogotke su postigli Bezjak i Andrijašević iz kaznenih udaraca…

Rijeka korača prema svom prvom naslovu prvaka Hrvatske, na Rujevici je u sjajnoj atmosferi pao Osijek koji je poražen s 2:0. Oba pogotka postignuta su iz kaznenih udaraca, a pobjedi domaćina nema apsolutno nikakve zamjerke.

Apsolutna dominacija Riječana kroz svih 90 minuta, niz sjajnih prilika i Osječani mogu biti zadovoljni što nisu još teže stradali. Spasili su ih Malenica i nepreciznost domaćih napadača koji su uspjeli prokockati previše izglednih situacija. To je jedini segment igre s kojim Matjaž Kek ne može biti zadovoljan.

Nakon što je Slaven Belupo uzeo sva tri boda protiv Dinama, na Rujevici se raspoloženje dodatno popravilo tako da je susret započeo u pravoj slavljeničkoj atmosferi, a motivirani domaćin od prve minute nasrnuo je na gol gostiju.

Gavranović u nekoliko navrata, Mišić, Andrijašević redom su promašivali vrlo dobre prilike, a onda su domaćini u 11. minuti stigli do vodstva.

Matas je u svom kaznenom prostoru posve nepotrebno glumio odbojkaša, opravdano je dosuđen kazneni udarac koji je rutinski realizirao Roman Bezjak za 1:0 Rijeke.

Nakon 15 minuta igre prvi put zaprijetili su i gosti preko Gabrijela Bobana nakon što mu je Borna Barišić vratio loptu, ali bivši napadač Zagreba pucao je preko grede.

15 minuta kasnije centimetri su dijelili Rijeku od povećanja vodstva. Gavranović ponovno nije imao sreće, pucao je sjajno, ali greda je zaustavila njegov pokušaj.

Novi hendikep za goste koji su ionako bili u podređenoj poziciji, dogodio se u završnici prvog dijela. Ejupi je zaradio drugi žuti karton i morao je napustiti igru.

Cijelo drugo poluvrijeme Osječani su igrali s igračem manje, izdržavali su brojne napade domaćina i pokleknuli tek u završnici susreta. Nakon brojnih propuštenih prilika, Rijeka je povisila vodstvo u 90. minuti iz novog kaznenog udarca.

Vešović se sjurio u kazneni prostor, tamo je pao nakon dvoboja sa Škorićem, a Križarić je pokazao na 11 metara. Ovaj put miran je bio Franko Andrijašević i stavio točku na i.

U konačnici očekivano i zasluženo slavlje Riječana i vrlo teško je povjerovati da već sada nisu jednom rukom uzeli pehar prvaka Hrvatske. Prednost je ogromna, a konkurent potpuno van forme.