Hajduk Sport

Hajduk – Sillamae Kalev 6:2

Hajduk je ostvario visoku pobjedu 6:2 u Dugopolju protiv estonskog Sillamae Kaleva uputivši čak 22 udarca u smjeru protivničkog vratara. Ipak nije bilo sve tako jednostavno za “bile” jer je u 41. minuti Sillamae vodio 1:2 zahvaljujući njihovom najboljem igraču Talijanu Russo-u.

Ipak, kvaliteta Hajduka je došla na svoje pa je do kraja prvog poluvremena najprije golom Caktaša Hajduk stigao do izjednačenja što još nije bilo dovoljno za prolaz, a onda u drugom poluvremenu dogodila se rapsodija ovog mladog Hajduka!

U 2. pretkolu Europa lige Hajduk će se najvjerojatnije sastati protiv slovenskog Kopera koji trenutno vodi 1:0 protiv Vikingura iz Reykjavika i ima ukupnih 2:0.

Hajduk – Sillamae Kalev 6:2 (2:2)
Dugopolje. Stadion “Hrvatski vitezovi”.
Gledatelja oko 4500. Sudac Stavros Tritsonis (Grčka) – 7. Bez kartona.

Budući da je u prvoj utakmici u Estoniji bilo 1:1, s ukupnih 7:3 u drugu kolo plasirao se Hajduk.
Strijelci: 1:0 Balić (15), 1:1 Russo (36), 1:2 Russo (41), 2:2 Caktaš (45+1), 3:2 Ohandza (56), 4:2 Ohandza (63), 5:2 Vlašić (72), 6:2 Maglica (88)
Najbolji igrač: Franck Ohandza Zoa (Hajduk)
Hajduk (4 – 2 – 3 – 1): Kalinić (6) – Tudor (6,5), Milović (6,5) (od 82. Bilji -), Nižić (6), Pejić (5,5) – Balić (7,5), Caktaš (7,5) – Maloku (6), Vlašić (7,5) (od 87. Kiš -), Roguljić (7) – Ohandza (8) (od 74. Maglica 7).
Sillamae Kalev (4 – 2 – 3 – 1): Usikov (5) – Činikas (5) (od 78. Aleksejev -), Čeminava (5), Dudarjev (5), Šišov (5) (od 61. Ivanjušin -) – Tjapkin (5,5), Vnukov (5,5) – Toomet (6) (od 70. Kvasov -), Ratnikov (6,5), Russo (7) – Silič (6).